Rolety antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne, dla których często używa się także określenia rolety antywłamaniowe, rolety zabezpieczające lub żaluzje antywłamaniowe, są – oprócz solidnych okien i drzwi – podstawowym zabezpieczeniem naszych mieszkań i domów.

Służą one również poprawie parametrów izolacyjnych. W przypadku opuszczonej rolety zewnętrznej powstaje izolacyjna warstwa powietrza między roletą a oknem. Na skutek tego w czasie bardzo mroźnej zimy stratę energii można obniżyć do 50%, a w okresie letnim można utrzymać w pomieszczeniu zdrowy mikroklimat.

Rolety zewnętrzne to urządzenie oparte na zasadzie nawijania ruchomo połączonych elementów na wałek nawojowy. W zależności od sposobu wykonania i miejsca zamontowania wyróżniamy rolety zewnętrzne okienne oraz garażowe, zwane bramami rolowanymi. Wykonane są ze specjalnego stopu aluminium wypełnionego pianką poliuretanową, który zapewnia bardzo dużą wytrzymałość, izolację termiczną oraz akustyczną.

Do podnoszenia i opuszczania rolet można zastosować napęd ręczny lub elektryczny, choć w przypadku tego pierwszego codzienne podnoszenie i opuszczanie rolety zewnętrznej bywa uciążliwe i żmudne – zwłaszcza w dużych domach. Napęd elektryczny ułatwia ich obsługę i umożliwia uzyskanie atestu antywłamaniowości. Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci zamków automatycznych, zamków baskwilowych (mechaniczny, klucz) czy wieszaków blokad powoduje, że rolety zewnętrzne są praktycznie nie do sforsowania.

Rolety zewnętrzne znajdują zastosowanie w każdym typie budownictwa. Pasują zarówno do nowej, jak i starej architektury, do zakładów przemysłowych, obiektów usługowych czy budynków użyteczności publicznej. Atrakcyjny wygląd sprawia, że idealnie wkomponowują się w każdy budynek.

O ile to możliwe warto pomyśleć o montażu rolet zewnętrznych już na etapie budowy domu czy mieszkania (w przypadku zakupu od dewelopera). Umożliwi to zastosowanie specjalnych rozwiązań podnoszących parametry ochronne rolet.

Umów się na bezpłatne pomiary i konsultacje!

Skontaktuj się z Nami

Zadzwoń

602 432 028