Plisy

Plisa to bardzo ciekawa i dająca wiele możliwości propozycja wykończenia okiennego. Wykonana jest z poliestru i składa się jak harmonijka. Dzięki dwóm ruchomym profilom możemy przesuwać plisę w dwóch kierunkach: zarówno od dołu, jak i od góry, uzyskując zasłonięcie dowolnego fragmentu okna.

Zaletą plis jest również fakt, że mają zastosowanie w oknach o nietypowych kształtach oraz wszędzie tam gdzie warunki techniczne uniemożliwiają montaż tradycyjnych rolet czy żaluzji. Plisy są polecane do ogrodów zimowych, okien i przeszkleń dachowych oraz okien o kształcie trójkąta, trapezu, półkola czy nawet koła.

Poza niezaprzeczalnym atutem uniwersalności, plisy są cenione ze względu na walory dekoracyjne. Wyglądają dużo lżej niż tradycyjne osłony – listwy i prowadnice są bowiem wąskie, a poza tym nie ma kasety, do której chowa się materiał, jak to ma miejsce w przypadku rolety materiałowej. System ten pozwala też na zastosowanie dwóch tkanin w jednym oknie (jako zmienny element kolorystyczny lub osłona dzień-noc).

Ucieszy Państwa również zapewne informacja, że plisy to jeden z nielicznych systemów wykończeń okiennych, które umożliwiają wymianę samej tkaniny. Pozwala to na zmianę dekoracji okna bez konieczności ponoszenia kosztu wymiany całego systemu.

Dostępne są dwa warianty szerokości plisy: 20 oraz 50 mm, w bardzo bogatej gamie materiałów: od półprzepuszczalnych po całkowicie zaciemniające. Możliwe jest również zastosowanie plis z atestem niepalności, dzięki czemu wszechstronność ich zastosowania jest niemal nieograniczona.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Skontaktuj się z Nami

Zadzwoń

602 432 028