Folie okienne

Montaż folii okiennej może być podyktowany wieloma względami. Najpowszechniejszą jest funkcja ochronna (zapewnienie prywatności) lub dekoracyjna. Często obie idą ze sobą w parze – zwłaszcza jeśli folie okienne są stosowane w biurach, gabinetach czy punktach usługowych. Występują również folie o właściwościach antywłamaniowych, stosowane przede wszystkim w lokalach usługowych i w mieszkaniach zlokalizowanych na parterze budynków.

Zastosowanie folii okiennych matowych pozwala na ograniczenie wglądu do pomieszczeń (w obu kierunkach) i zapewnienie prywatności wnętrza, przy jednoczesnej pełnej przepuszczalności światła. Folie tego typu znalazły zastosowanie przede wszystkim w gabinetach kosmetycznych, pomieszczeniach medycznych, laboratoriach, ale też w biurach, restauracjach i wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, gdzie wygrodzenie przestrzeni jest niezbędne dla zachowania intymności i komfortu pracy. W domach stosowane są często w łazienkach (okna), na balkonach i tarasach ze szklanymi balustradami i wygrodzeniami.

Folie okienne o charakterze dekoracyjnym to folie bezbarwne z nadrukiem: różnej grubości paski, kropki, wszelkiego rodzaju wzory i motywy lub folie szronione czy matowe z wyciętym za pomocą plotera wzorem. Folie te nadają pomieszczeniom elegancki wygląd i z powodzeniem mogą zastąpić dekoracje okienne takie jak verticale czy rolety materiałowe.

Zastosowanie folii o właściwościach przeciwsłonecznych pozwala z kolei na ograniczenie przenikania promieniowania UV, co chroni meble, podłogi i sprzęty znajdujące się we wnętrzu przed odbarwianiem i uszkodzeniem.

Poza walorami estetycznymi folie okienne chronią również nasze szyby przed zarysowaniami, a w wypadku zbicia, przed rozpryskami i powstaniem niebezpiecznych odłamków szkła – co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku witryn sklepowych i pomieszczeń użyteczności publicznej.

Ponadto folie okienne:

  • redukują koszty ogrzewania i klimatyzacji dzięki izolacji termicznej pomieszczeń (latem obniżają temperaturę wewnątrz pomieszczenia o około 5-10 st. C, zimą redukują straty ciepła o 20-30%,
  • eliminują odblaski świetlne towarzyszące tradycyjnym szybom.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym biurem obsługi. W rozmowie telefonicznej lub też podczas bezpośredniego spotkania, z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i pomożemy w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania. Wykonujemy pomiary i przygotowujemy projekty, dzięki którym łatwiej będziecie mogli Państwo wyobrazić sobie wygląd waszych pomieszczeń po zakończeniu prac . Pamiętajcie Państwo również, że konsultacja, obmiar i wycena jest u nas bezpłatna, dlatego warto już dziś zadzwonić i umówić się z naszym doradcą.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Skontaktuj się z Nami

Zadzwoń

602 432 028