Markizy

Podstawową rolą markizy jest chronić. Chronić przed słońcem, deszczem, przed liśćmi spadającymi z drzew wprost do talerzy … Eksperci wskazują nawet na fakt, że markizy znacznie skuteczniej niż rolety materiałowe czy verticale chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem w czasie upałów. Wciąż jednak mniej uwagi przywiązujemy do funkcji dekoracyjnej markiz, a przy tym, nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak bez nich wyglądałyby pejzaże śródziemnomorskich miasteczek, do których tak tęsknimy po powrocie z urlopu.

Rolę markiz docenili już przedsiębiorcy. Zastosowana w restauracji, kawiarni czy jako zewnętrzna dekoracja okienna jest nie tylko doskonałym nośnikiem reklamowym, ale może w znaczący sposób podnieść prestiż i estetkę miejsca. Może stać się stylowym dopełnieniem wystroju wnętrz lub wizytówką, która zaprasza aby wejść.
Podobne zastosowanie markizy mogą znaleźć w naszych domach i mieszkaniach. Montowane są coraz częściej nie tylko na tarasach czy w ogrodach, ale też na niezadaszonych balkonach (popularne w nowym budownictwie) i przy oknach o słonecznej wystawie. Odpowiedni dobór koloru czy wzoru tkaniny może nie tylko skutecznie chronić przed słońcem, ale tez nadać wyjątkowy klimat miejscu, w którym spędzamy wolny czas.

Nie musicie się Państwo obawiać, że konstrukcja markizy obciąży czy zniszczy elewację budynku, albo że będzie uciążliwa w obsłudze. Wykonana ze specjalnego stopu aluminium jest lekka i odporna na warunki atmosferyczne. Specjalnie impregnowana tkanina poszycia nie chłonie wilgoci i kurzu oraz wykazuje dużą odporność na działanie słońca.
Obsługa markizy jest równie prosta. Regulacja stopnia wysięgu może odbywać się mechanicznie (korba) lub za pomocą mechanizmu elektrycznego (włącznik klawiszowy, włącznik kluczowy czy pilot). Na państwa życzenie możemy też wyposażyć markizę z napędem elektrycznym w automatykę wiatrową lub słoneczno-wiatrową, dzięki której mechanizm będzie reagował na aktualne zmiany pogody. Zapewni to nie tylko komfort użytkowania, ale zapobiegnie też ewentualnym uszkodzeniom konstrukcji w przypadku silnych wiatrów.

Jeśli macie Państwo wątpliwości co do wyboru odpowiedniego modelu lub typu rolety warto już dziś umówić się na spotkanie z naszym konsultantem. Nie ponosicie żadnych kosztów związanych z dojazdem i wykonaniem pomiarów, a bezpośrednia ocena warunków montażu pozwoli nam na dobór optymalnych dla Państwa rozwiązań. Na życzenie naszych klientów wykonujemy również wymianę tkanin rolet, więc w każdej chwili możecie Państwo zdecydować się na zmianę aranżacji wnętrza bez ponoszenia pełnych kosztów wymiany dekoracji okiennej. Nasza oferta jest tworzona indywidualnie dla każdego z naszych klientów – wystarczy zapytać!

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Skontaktuj się z Nami

Zadzwoń

602 432 028